Panerai - PAM00348
PAM00348 Radiomir Tourbillon GMT Ceramica Lo Scienziato
| Case Material: | Ceramic |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 48.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Skeleton |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
Limited to 30 pieces, the PAM 348 Radiomir Tourbillon GMT Ceramica Lo Scienziato houses a skeletonized version of the P.2005 movement in a ceramic case, creating a architectural and technical look.