Panerai - PAM00373
PAM00373 Radiomir 3 Days Platino
| Case Material: | Platinum |
|---|---|
| Case Glass: | Plexi |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 47.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The PAM 373 has a brown sandwich dial made in a minimalistic style used on a handful of vintage watches. The case is platinum and houses the P.3000 movement. It is fitted with a plexi glass on the front.