Panerai - PAM00376
PAM00376 Radiomir 3 Days Oro Bianco
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Plexi |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 47.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
Housed in a 47mm case made of white gold, the Panerai PAM 376 is powered by the P.3000 caliber. It features a brown dial with 'California' style markings.