Panerai - PAM00424.1
PAM00424.1 Radiomir California 3 Days Date
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Radiomir |
| Reference: | PAM00424.1 (aka: PAM004241) |
| Name: | PAM00424.1 Radiomir California 3 Days Date |
| Produced: | 2012 |
| Produced: | 2014 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 47.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
Early version of the PAM 00424 with date window, made 2012-2014.