Panerai - PAM00439
PAM00439 Radiomir Oro Rosso
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
With its slightly smaller case (42mm), the Radiomir Oro Rosso offers an alternative to Paneristi with smaller wrists - or those looking for a dressier option. Caliber P.999 ensures a power reserve of 60 hours when fully wound.