Panerai - PAM00448
PAM00448 Radiomir California 3 Days
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Plexi |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 47.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Radiomir PAM 448 is a watch made for the Panerai purists. Just like the originals, it is fitted with a plexi glass front. It features a black 'California' dial and its powered by the caliber P.3000 movement. It is a limited edition of 750 pieces.