Panerai - PAM00471
PAM00471 Radiomir 10 Days GMT Moscow Boutique
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 47.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
Created for the Moscow Panerai boutique, the PAM 471 features a solid caseback with an engraving of an image of Saint Basil's Cathedral.