Panerai - PAM00538
PAM00538 Radiomir 8 Days GMT Oro Rosso Blue
| Case Material: | Pink Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The PAM 538 was introduced in 2013. It features a pink gold case and a striking blue dial with a clean design - no Arabic numerals.