Panerai - PAM00598
PAM00598 Radiomir 3 Days GMT Oro Rosso Blue
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 47.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai PAM 598 Radiomir GMT was introduced in 2014 and features a red gold case and a blue dial. It is powered by an openworked version of caliber P.3001.