Panerai - PAM00604
PAM00604 Radiomir Firenze 3 Days Acciaio Engraved
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 47.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai PAM 604 Radiomir was introduced at SIHH 2015. It features a case that is engraved by hand with motifs inspired by recurrent themes in Florentine iconography