Panerai - PAM00612
PAM00612 Radiomir Black Seal Kuwait
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Radiomir Black Seal PAM00612 is a limited edition of 78 pieces introduced in 2015 for the Kuwaiti market. It features a ceramic case paired with a PVD-coated stainless steel case back. It is fitted with a green canvas strap.