Panerai - PAM01284
PAM01284 Radiomir Tourbillon GMT Bronzo
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 48.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Skeleton |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Radiomir Tourbillon PAM01284 of 2023 has a bronze case in Radiomir style, which houses the hand-wound caliber P.2015/T.