Panerai - PAM01349
PAM01349 Radiomir California Patina Steel / Green
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Gradient |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Radiomir PAM01349 was introduced in 2023. This watch has a 'Patina' steel case and a Green dial with gradient finish and 'California' style numerals. This watch is powered by the hand-wound caliber P.5000 NS.