Panerai - PAM01363
PAM01363 Radiomir Annual Calendar Goldtech
| Case Material: | Goldtech |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Gradient |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Radiomir Annual Calendar / Calendario Annuale PAM01363 debuted in 2023 as the brand's first annual calendar courtesy of its caliber P.9010/AC. This Radiomir has a case of 45.00mm in Goldtech, and a Blue dial with gradient finish.