Panerai - PAM01382
PAM01382 Radiomir Officine 3 Days Stainless Steel / Black
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Radiomir PAM01382 was introduced in 2024. This watch has a stainless steel case and a Black dial. It is powered by caliber P.6000 NS, a hand-wound movement with three day power reserve.