Panerai - PAM01383
PAM01383 Radiomir Officine 3 Days Stainless Steel / Blue
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Radiomir PAM01383 was introduced in 2023. This watch has a stainless steel case and a Blue dial with sunburst finish. This watch is powered by caliber P.6000 NS, a hand-wound movement with a three day power reserve.