Panerai - PAM 1432
PAM 1432 Radiomir Annual Calendar Platinumtech Experience
| Case Material: | Platinum |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Red |
|---|---|
| Dial Finish: | Gradient |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Radiomir Annual Calendar / Calendario Annuale {WATCH_REF] debuted in 2023 as the brand's first annual calendar courtesy of its caliber P.9010/AC. This Radiomir has a case of 45.00mm in Platinum, and a Red dial with gradient finish.