Panerai - PAM00025
PAM00025 Luminor Submersible Hobnail
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Submersible |
| Reference: | PAM00025 (aka: PAM00025) |
| Name: | PAM00025 Luminor Submersible Hobnail |
| Produced: | 1998 |
| Produced: | 2013 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Sword |
Description
The Panerai Luminor Submersible PAM 25 has a titanium case and a black 'clous de paris' dial.