Panerai - PAM01291
PAM01291 Luminor Submersible 47 3 Days Chrono Flyback Mike Horn Edition
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Submersible |
| Reference: | PAM01291 (aka: PAM01291) |
| Name: | PAM01291 Luminor Submersible 47 3 Days Chrono Flyback Mike Horn Edition |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | Yes, 14 units |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 47.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Sword |
Description
The Panerai Luminor Submersible reference PAM01291 has a 47.00mm titanium case with ceramic bezel insert and a Blue dial.