Panerai - PAM01302
PAM01302 Luminor Submersible 47 3 Days Chrono Flyback
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Submersible |
| Reference: | PAM01302 (aka: PAM01302) |
| Name: | PAM01302 Luminor Submersible 47 3 Days Chrono Flyback |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | Yes, 38 units |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 47.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Sword |
Description
The Panerai Luminor Submersible reference PAM01302 has a 47.00mm titanium case with ceramic bezel insert and a Blue dial.