Panerai - PAM01324
PAM01324 Submersible GMT Carbotech Navy SEALs
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Submersible |
| Reference: | PAM01324 (aka: PAM01324) |
| Name: | PAM01324 Submersible GMT Carbotech Navy SEALs |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | Yes, 162 units |
| Case Material: | Carbon |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Sword |
Minimum price
15 828 €
Maximum price
20 888 €
Absolute change
0 €
Opening price
16 333 €
Closing price
16 333 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Luminor Submersible PAM01324 is a limited edition of 162 pieces created in collaboration with the Navy Seals. This watch has a 'Carbotech' case and bezel, paired with a brushed titanium case back. This watch is powered by caliber P.9010/GMT.