Patek Philippe - 5177G-026
5177G-026 Calatrava 5177 Chameleon
| Brand: | Patek Philippe |
|---|---|
| Family: | Calatrava |
| Reference: | 5177G-026 (aka: 5177G-026) |
| Name: | 5177G-026 Calatrava 5177 Chameleon |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | Yes, 6 units |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Multi-Color |
|---|---|
| Dial Indexes: | None |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Patek Philippe Calatrava 5177G-026 was launched as part of the 2022 Rare Handcraft collection. This Calatrava has a White Gold case and a cloisonné enamel dial.