Rado - R32500105
R32500105 Hyperchrome Captain Cook 37 Ghost Captain The Rake & Revolution
| Brand: | Rado |
|---|---|
| Family: | Captain Cook |
| Reference: | R32500105 (aka: R32500105) |
| Name: | R32500105 Hyperchrome Captain Cook 37 Ghost Captain The Rake & Revolution |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | Yes, 150 units |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 37.30 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Rado Hyperchrome Captain Cook R32500105 is a limited edition of 150 pieces created in collaboration with the Revolution and The Rake magazines. It features a grey dial and matching ceramic bezel insert.