Rolex - 278381RBR-0032
278381RBR-0032 Datejust 31 Stainless Steel/ Rose Gold - Diamond / Silver - Floral / Jubilee
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Datejust 31 |
| Reference: | 278381RBR-0032 (aka: 278381RBR-0032) |
| Name: | 278381RBR-0032 Datejust 31 Stainless Steel/ Rose Gold - Diamond / Silver - Floral / Jubilee |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Gem-Set |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 31.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | None |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Rolex Datejust 31 278381RBR-0032 was introduced in 2022. This watch has a stainless steel and rose gold case and bracelet, and a diamond-set bezel. The dial is Silver.