Rolex - 126300-0021
126300-0021 Datejust 41 Stainless Steel Smooth / Oyster / Green - Fluted
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Datejust 41 |
| Reference: | 126300-0021 (aka: 126300-0021) |
| Name: | 126300-0021 Datejust 41 Stainless Steel Smooth / Oyster / Green - Fluted |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Rolex Datjeust 41 126300-0021 was added to the collection in 2022. This Datejust 41 has a stainless steel case with smooth bezel and a Green dial.