Rolex - 126331-0017
126331-0017 Datejust 41 Rolesor Everose - Fluted / Oyster / Silver - Fluted
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Datejust 41 |
| Reference: | 126331-0017 (aka: 126331-0017) |
| Name: | 126331-0017 Datejust 41 Rolesor Everose - Fluted / Oyster / Silver - Fluted |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Rolex Datejust 41 126331-0017 was added to the collection in 2022. This Datejust 41 is executed in a mix of stainless steel and rose gold, and features a Silver dial.