Rolex - 126333-0022
126333-0022 Datejust 41 Rolesor Yellow - Fluted / Jubilee / Champagne - Fluted
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Datejust 41 |
| Reference: | 126333-0022 (aka: 126333-0022) |
| Name: | 126333-0022 Datejust 41 Rolesor Yellow - Fluted / Jubilee / Champagne - Fluted |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Champagne |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Rolex Datejust 41 126333-0022 was added to the collection in 2022. This Datejust 41 is executed in a mix of stainless steel and yellow gold, and features a Champagne dial.