Rolex - 126334-0031
126334-0031 Datejust 41 Stainless Steel - Fluted / Blue - Fluted / Oyster
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Datejust 41 |
| Reference: | 126334-0031 (aka: 126334-0031) |
| Name: | 126334-0031 Datejust 41 Stainless Steel - Fluted / Blue - Fluted / Oyster |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Rolex Datejust 41 126334-0031 made its debut in 2022. This watch has a stainless steel case with white gold bezel, and a Blue dial. Power is provided by the self-winding caliber 3235.