Rolex - 126200-0024
126200-0024 Datejust 36 Stainless Steel - Domed / Green / Oyster
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Datejust 36 |
| Reference: | 126200-0024 (aka: 126200-0024) |
| Name: | 126200-0024 Datejust 36 Stainless Steel - Domed / Green / Oyster |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
7 890 €
Maximum price
10 317 €
Absolute change
0 €
Opening price
7 890 €
Closing price
7 890 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex Datejust 36 126200-0024 is new for 2022. This watch has a stainless steel case and bracelet, and a Green dial.