Rolex - 126203-0045
126203-0045 Datejust 36 Stainless Steel - Yellow Gold - Domed / Champagne - Fluted - Diamond / Jubilee
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Datejust 36 |
| Reference: | 126203-0045 (aka: 126203-0045) |
| Name: | 126203-0045 Datejust 36 Stainless Steel - Yellow Gold - Domed / Champagne - Fluted - Diamond / Jubilee |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Champagne |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Rolex Datejust 36 126203-0045, new for 2022, has its case and bracelet done in a mix of stainless steel and yellow gold. The bezel is domed, and this watch features a Champagne dial.