Rolex - 126281RBR-0031
126281RBR-0031 Datejust 36 Stainless Steel - Everose - Diamond / Chocolate / Jubilee
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Datejust 36 |
| Reference: | 126281RBR-0031 (aka: 126281RBR-0031) |
| Name: | 126281RBR-0031 Datejust 36 Stainless Steel - Everose - Diamond / Chocolate / Jubilee |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Gem-Set |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Rolex Datejust 36 126281RBR-0031 has a stainless steel case crowned by an 'Everose' rose gold bezel set with diamonds. The dial is Brown.