Rolex - 116503-0011
116503-0011 Cosmograph Daytona Stainless Steel / Yellow Gold / Black - Diamond
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Daytona |
| Reference: | 116503-0011 (aka: 116503-0011) |
| Name: | 116503-0011 Cosmograph Daytona Stainless Steel / Yellow Gold / Black - Diamond |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Tachymeter |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Rolex Daytona reference 116503-0011 has a 'Rolesor' stainless steel and yellow gold case and matching bracelet. The dial is Black.