Rolex - 116589br
116589br Daytona White Gold 24 Baguette Strap Black Diamond
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Stick |
Description
This ref. 116589 Daytona has a 'BR' 12 baguette bezel and a black dial with diamond markers.