Rolex - 126505-0001
126505-0001 Cosmograph Daytona Everose / Black - Sundust / Oyster
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Daytona |
| Reference: | 126505-0001 (aka: 126505-0001) |
| Name: | 126505-0001 Cosmograph Daytona Everose / Black - Sundust / Oyster |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
41 340 €
Maximum price
58 239 €
Absolute change
0 €
Opening price
41 340 €
Closing price
41 340 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex Cosmograph Daytona 126505-0001 was introduced in 2023. This Daytona has an ' Everose' rose gold case crowned by matching bezel with engraved tachymeter scale. This watch is powered by the updated caliber 4131. The dial is Black. This Daytona is fitted with an Oyster bracelet