Rolex - 126508-0001
126508-0001 Cosmograph Daytona Yellow Gold / White / Oyster
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Daytona |
| Reference: | 126508-0001 (aka: 126508-0001) |
| Name: | 126508-0001 Cosmograph Daytona Yellow Gold / White / Oyster |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
41 195 €
Maximum price
57 661 €
Absolute change
0 €
Opening price
41 195 €
Closing price
41 195 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex Cosmograph Daytona 126508-0001 was introduced in 2023. This Daytona has a yellow gold case crowned by a yellow gold bezel with engraved tachymeter scale. This watch is powered by the updated caliber 4131. The dial is White. This Daytona is fitted with an Oyster bracelet