Rolex - 126515LN-0002
126515LN-0002 Cosmograph Daytona Everose - Cerachrom / Black - Sundust / Oysterflex
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Daytona |
| Reference: | 126515LN-0002 (aka: 126515LN-0002) |
| Name: | 126515LN-0002 Cosmograph Daytona Everose - Cerachrom / Black - Sundust / Oysterflex |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Tachymeter |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
36 329 €
Maximum price
45 489 €
Absolute change
0 €
Opening price
37 619 €
Closing price
37 619 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex Cosmograph Daytona 126515LN-0002 was introduced in 2023. This Daytona has an ' Everose' rose gold case with ceramic bezel, which houses the updated caliber 4131. The dial is Black.