Rolex - 126518LN-0010
126518LN-0010 Cosmograph Daytona Yellow Gold - Cerachrom / Golden / Oysterflex
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Daytona |
| Reference: | 126518LN-0010 (aka: 126518LN-0010) |
| Name: | 126518LN-0010 Cosmograph Daytona Yellow Gold - Cerachrom / Golden / Oysterflex |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Tachymeter |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Champagne |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Rolex Cosmograph Daytona 126518LN-0010 was introduced in 2023. This Daytona has a yellow gold case with ceramic bezel, which houses the updated caliber 4131. The dial is Champagne.