Rolex - 126535TBR-0002
126535TBR-0002 Cosmograph Daytona Everose Gold - Baguette / Sundust - Baguette / Oysterflex
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Daytona |
| Reference: | 126535TBR-0002 (aka: 126535TBR-0002) |
| Name: | 126535TBR-0002 Cosmograph Daytona Everose Gold - Baguette / Sundust - Baguette / Oysterflex |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Pink |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Rolex Cosmograph Daytona 126535TBR-0002 was introduced in 2024. This Daytona has a diamond-set white gold case, which houses the caliber 4131. The dial is 'Sundust' Pink.