Rolex - 126710BLRO-0001
126710BLRO-0001 GMT-Master II Stainless Steel / BLRO / Jubilee
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | GMT-Master |
| Reference: | 126710BLRO-0001 (aka: 126710BLRO-0001) |
| Name: | 126710BLRO-0001 GMT-Master II Stainless Steel / BLRO / Jubilee |
| Produced: | 2018/4 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 24 Hour |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Rolex Professional (Maxi) |
Minimum price
19 133 €
Maximum price
27 619 €
Absolute change
0 €
Opening price
19 133 €
Closing price
19 133 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex GMT-Master 126710 was introduced at BaselWorld 2018. It features a Pepsi bezel insert in ceramic, a jubilee bracelet, and the new caliber 3285.