Rolex - 126710GRNR-0004
126710GRNR-0004 GMT-Master II Stainless Steel / GRNR/ Oyster
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | GMT-Master |
| Reference: | 126710GRNR-0004 (aka: 126710GRNR-0004) |
| Name: | 126710GRNR-0004 GMT-Master II Stainless Steel / GRNR/ Oyster |
| Produced: | 2024/4 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 24 Hour |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Rolex Professional (Maxi) |
Minimum price
14 857 €
Maximum price
19 727 €
Absolute change
0 €
Opening price
15 024 €
Closing price
15 024 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex GMT-Master II {WATCH_REF] debuted in 2024. This GMT-Master has a stainless steel case and a grey & black ceramic bezel insert.