Rolex - 126713GRNR-0001
126713GRNR-0001 GMT-Master II Stainless Steel - Yellow Gold / GRNR / Jubilee
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | GMT-Master |
| Reference: | 126713GRNR-0001 (aka: 126713GRNR-0001) |
| Name: | 126713GRNR-0001 GMT-Master II Stainless Steel - Yellow Gold / GRNR / Jubilee |
| Produced: | 2023/4 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 24 Hour |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Rolex Professional (Maxi) |
Minimum price
17 823 €
Maximum price
25 020 €
Absolute change
0 €
Opening price
18 068 €
Closing price
18 068 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex GMT-Master II 126713GRNR-0001 of 2023 has case and bracelet done in a combination of stainless steel and yellow gold. The ceramic bezel insert is executed in grey and black ceramic.