Rolex - 126719BLRO-0002
126719BLRO-0002 GMT-Master II White Gold / BLRO / Meteorite
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | GMT-Master |
| Reference: | 126719BLRO-0002 (aka: 126719BLRO-0002) |
| Name: | 126719BLRO-0002 GMT-Master II White Gold / BLRO / Meteorite |
| Produced: | 2019/4 |
| Limited: | No |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 24 Hour |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Rolex Professional (Maxi) |
Minimum price
47 053 €
Maximum price
84 886 €
Absolute change
0 €
Opening price
47 053 €
Closing price
47 053 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex GMT-Master II 126719blro-0002 was introduced in 2019. It features a white gold case and a meteorite dial. Inside is Rolex' caliber 3285.