Rolex - 126719BLRO-0003
126719BLRO-0003 GMT-Master II White Gold / BLRO / Blue
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | GMT-Master |
| Reference: | 126719BLRO-0003 (aka: 126719BLRO-0003) |
| Name: | 126719BLRO-0003 GMT-Master II White Gold / BLRO / Blue |
| Produced: | 2019/4 |
| Limited: | No |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 24 Hour |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Rolex Professional (Maxi) |
Minimum price
35 568 €
Maximum price
57 031 €
Absolute change
0 €
Opening price
35 568 €
Closing price
35 568 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex GMT-Master II 126719blro-0003 was introduced in 2019 as a replacement for the 2018-2019 116719BLRO-0002. It features a white gold case and a blue dial.