Rolex - 126000-0001
126000-0001 Oyster Perpetual 36 Stainless Steel / Silver
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Oyster Perpetual |
| Reference: | 126000-0001 (aka: 126000-0001) |
| Name: | 126000-0001 Oyster Perpetual 36 Stainless Steel / Silver |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
7 644 €
Maximum price
10 302 €
Absolute change
0 €
Opening price
7 789 €
Closing price
7 789 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex Oyster Perpetual 36 reference 126000-0001 was introduced in 2020. This watch has a Stainless Steel case of 36.00mm, which holds the self-winding caliber 3230. The dial is Silver.