Rolex - 136668lb-0001
136668lb-0001 Sea-Dweller Deepsea Yellow Gold / Blue
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Sea-Dweller |
| Reference: | 136668lb-0001 (aka: 136668lb-0001) |
| Name: | 136668lb-0001 Sea-Dweller Deepsea Yellow Gold / Blue |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 3900.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Mercedes |
Minimum price
49 052 €
Maximum price
62 173 €
Absolute change
0 €
Opening price
49 507 €
Closing price
49 507 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex Sea-Dweller Deepsea 136668lb-0001 was introduced in 2024. This Deepsea features various a yellow gold case, with titanium back, measures 44.00mm across. Power comes from the self-winding caliber 3235. The dial is Blue.