Rolex - 326135-0006
326135-0006 Sky-Dweller Everose / White / Alligator
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Sky-Dweller |
| Reference: | 326135-0006 (aka: 326135-0006) |
| Name: | 326135-0006 Sky-Dweller Everose / White / Alligator |
| Produced: | 2018 |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Rolex Sky-Dweller 326135-0006 was added to the collection in 2018. It features an Everose case and a white dial with stick markers.