Rolex - 326935-0005
326935-0005 Sky-Dweller Everose / White
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Sky-Dweller |
| Reference: | 326935-0005 (aka: 326935-0005) |
| Name: | 326935-0005 Sky-Dweller Everose / White |
| Produced: | 2018 |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Rolex Sky-Dweller 326935-0005 was added to the collection in 2018. It features an Everose case and matching bracelet, which are paired with a white dial with stick markers.