Rolex - 336239-0003
336239-0003 Sky-Dweller White Gold / White / OysterFlex
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Sky-Dweller |
| Reference: | 336239-0003 (aka: 336239-0003) |
| Name: | 336239-0003 Sky-Dweller White Gold / White / OysterFlex |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
36 041 €
Maximum price
38 617 €
Absolute change
0 €
Opening price
36 059 €
Closing price
36 059 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex Sky-Dweller 336239-0003 was introduced in 2023 as part of the second generation of Sky-Dweller watches, powered by the updated caliber 9002. This watch has a White Gold case and a White dial.