Rolex - 336933-0001
336933-0001 Sky-Dweller Stainless Steel - Yellow Gold / Champagne / Oyster
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Sky-Dweller |
| Reference: | 336933-0001 (aka: 336933-0001) |
| Name: | 336933-0001 Sky-Dweller Stainless Steel - Yellow Gold / Champagne / Oyster |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Champagne |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
18 536 €
Maximum price
22 942 €
Absolute change
0 €
Opening price
18 536 €
Closing price
18 536 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex Sky-Dweller 336933-0001 was introduced in 2023 as part of the second generation of Sky-Dweller watches, powered by the updated caliber 9002. This watch has a stainless steel case with yellow gold bezel, and a Champagne dial.