Rolex - 336935-0007
336935-0007 Sky-Dweller Everose / White / Jubilee
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Sky-Dweller |
| Reference: | 336935-0007 (aka: 336935-0007) |
| Name: | 336935-0007 Sky-Dweller Everose / White / Jubilee |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Rolex Sky-Dweller 336935-0007 was introduced in 2024 as part of the second generation of Sky-Dweller watches, powered by the updated caliber 9002. This watch has an 'Everose' Rose Gold case and a White dial.